Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

camiiye bağış!

Son Mesajınız 09-26-2009, 11:03 Azime şengül tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  09-25-2009, 0:45 1576

camiiye bağış!

bayram süresince safranboludaydım. köyümüzün hocası daha önceki zamanlarda camiideki eksikleri gidermek amaçlı köylülerden yardım istemiş ve yeterli miktara ulaşamamıştır.bayram namazında terkrar yardım etmelerini isteyip yine yeterli miktara ulaşamamıştır.köyümüzün gençleri ramazan boyunca köyde davul çalıp para toplamaya geldiklerinde ulaştıkları miktar camiimize toplanan bağıştan daha fazla. muhtarlık nasılki her ay boyunca belirli miktarda su parası topluyarsa camii içinde her ay gönüllü olarak verilmeyen bağışları zorunlu hale getirirse belki eksiklerimiz yavaş yavaş giderilebilr. her şeyi hocaya yüklemek olmaz ayıptır. ayrıca köyümüzü temiz tutmamız lazım. köyümüzde o kadar genç varken okulun bahçesi ve diğer yerler çok pis. eğlenmeye geldimi herkes eğlenmesini biliyor ama iş temizliğe geldimi kimse işin ucundan tutmuyor. bu şekilde hep köy olarak kalıp gelişebileceğimizi düşünmüyorum.

yağmur MEMİK
  •  09-26-2009, 11:03 1578 Cevap 1576

Cevap : camiiye bağış!

Merhaba..   

Bağış konusunda daha önce bir öneri getirmiştim. Elden yardım toplamak biraz zordur. Kişiler o an için zor durumda olabilirler. Bu nedenle köy hesabına bir bankada hesap açtırılıp kişiler ellerindeki imkanlara göre bağış yapabilirler. Bir havuz oluşturulur.Bu bağışlar yılın hergünü gerçekleştirilebilir. Sadece köyde bulunulan zamanda toplanan bağıştan daha yüksek bir meblağ olacağına inanıyorum. Önemli bir konuya değinmişsiniz teşekkürler.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net