Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

Aşaa Köyü'n avcıları,1975

Son Mesajınız 06-01-2008, 20:53 FATİH KORKMAZ tarafından gönderildi. 4 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  10-14-2007, 15:38 744

Aşaa Köyü'n avcıları,1975

Aşaa Köyü'n avcıları, 1975

Haytagilin Mehmet abi, Mehmet abinin damadi Halit abi (Halit Ayranci, Kerem'in babasi)  Bilgin abim,
     Mehmet abinin oglu Ismail ve Mehmet abinin meshur av kopegi Leydi.
    Favorilere dikkat, o zaman cok modaydi Cool
    Bu resmi ben 17-8-1975 tarihinde cektim. Akmele'ye keklik avlamaya gitmistik. Tarlalar daha ekiliyordu.
    Ekili yerlerde bugday taneleri kaldigi icin keklik tarlaya gelirdi...Mehmet abiyle ava gitmek cok zevkli olurdu.
    Bildigim en kesin nisancilardandir.

•  12-01-2007, 20:25 846 Cevap 744

Cevap : Aşaa Köyü'n avcıları,1975

Merhaba Mahmut abi ben aşağı mahalle yeni nesil avcılarından Hayta gilden Karabaltanın ( Mehmet Aydın ) torunu Halit Ayrancı'nın oğlu Hasan Ayrancı. sizinle tanışmak nasip olmadı ama oğlunuz Kaanla bir dönem köyde vakit geçirdik.resim için çok teşekkürler. kaana ve hüseyin abime selamlar( hüseyin abi yanınızdaymış diye duydum...)
  •  05-01-2008, 10:44 1123 Cevap 846

Artık KARABALTA (MEHMET AYDIN ) YOK.Dün toprağa verdik. köyümüz bir güzel insanını daha kaybetti...

•  05-03-2008, 22:07 1134 Cevap 744

Görüşmeyeli çok çok uzun yıllar olan arkadaşım sevgili Vildan'a ve tüm Haytagillere başsağlığı dileklerimi iletir,tüm kaybettiklerimize tanrıdan rahmet dilerim.

FINDIKGİLDEN Necmiye Azime Şengül.

•  06-01-2008, 20:53 1167 Cevap 744

Aşağı mahalle değerli amcam Mehmet Aydın köyümüzün avcıbaşısı idi.Onun av sohbetleri ile büyüdük.Hep ben 3 adam yetiştirdim derdi. Biri babam Ali Korkmaz(ekmekçigil), biri oğlu İsmail abi,biride torunu Kerem ayrancı. O artık yanımızda değil ama akören köyü var oldukça konuşulacak ve onun av hikayeri hep dilden dile anlatılacaktır diye inanıyorum.

Amcam ile başımızdan geçen ve canlı şahit olduğum bir anımı anlatmak istedim.2003 senesi temmuz ayı çaya balık tutmaya gittik.Gün yeni ışımaya başlamıştı. Oltalarımızı çeşitli yerlere atarak bekliyorduk. Amcam ile karşı karşıyaydık. Amcam bi ara yemini değiştirdi ve oltasını ileri bir yere atmak isterken üstünden geçen sarı sandal kuşunu karnından canlı olarak yakaladı. bu olay onu ve beni çok güldürmüş hatta her biraraya gelişimizde bunu anlatır bizi gülmekten yerlere yatırırdı. O gün gene yapacağını yaptı ve en büyük balığı gene o yakaladı.

Aşağı mahallenin avcısıda av hikayeside bitmez. Avcılarımız İsmail Aydın,Kerem Ayrancı,Hasan Ayrancı(haytagil),Damatlarımızdan Hikmet Abi(Hacıemingil),ve ben Fatih Korkmaz(Ekmekçigil)

Aşağı mahalle sensiz çok zor be amcam ruhun şad olsun.Allah gani gani rahmet eylesin.Nur içinde yat.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net