Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

Sitemiz 2 gün kapalı kaldı.

Son Mesajınız 02-26-2008, 10:36 admin tarafından gönderildi. 7 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  01-31-2008, 15:02 929

Sitemiz 2 gün kapalı kaldı.

Uzun zamandır hack edilmeye çalışılan sitemiz ve sunucumuz sonunda hack edilerek phishing saldırılarında kullanılmaya çalışıldı. Bu yüzden 2 gün lük yorucu bir mücadele ve yazışmalar ile tekrar yayına alabildik. Sevindirici olan hiç bir veri kaybımız olmaması. Akoren.com olarak yapılan tüm phishing dolandırıcılıklarını kınıyoruz. Umarız bir daha böyle şeyler yaşanmaz.

•  02-07-2008, 23:05 938 Cevap 929

Cevap : Sitemiz 2 gün kapalı kaldı.

Merhaba .Siteye girdiğimde servers error.,bir error daha var...bunları görünce kızıyorum.Çocuklara soruyorum anne sitede sorun var diyorlar açıklama yapmıyorlar.Bende ingilizce sözlükle çözmeye çalışıyorum.Mahkeme kelimesi falan geçiyor.Bilgisayar programları hakkında bilgim yok.Bu ara birkaç gün error verince üzüldüm acaba site kapandımı ? diye.Açıklama için teşekkürler.Ne istiyorlar bizim sitemizden? Ellerine ne geçecek kİ?
  •  02-12-2008, 13:50 942 Cevap 938

İlginiz için teşekkürler. Saldırıların direk bize yönelik değil. Yani herhangi bir siteyiz onlar için. Amaçları bize zarar vermek değil insanların kredi kartı bilgilerini çalmak.

Bu tür olaylarda mağdur olmamak için internette kredi kartı kullanırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Kesinlikle gelen maillerdeki banka görüntüsü altında sizden bilgi isteyen kişi veya kuruluşlara itibar etmeyin. Bankanızdan internette kullanmak için düşük limitli sanal kredi kartı isteyin. Kredi kartı bilgilerini gireceğiniz sitelerin adresinde site adının tamamen doğru yazıldığına dikkat edin. Bunları uyguladığımız sürece bu tür saldırılar son bulacaktır.

•  02-12-2008, 17:01 943 Cevap 942

valla gökhan haklısın netten çok sık olmasada alışveriş yapıyorum. Birde alışveriş yapılan site çok önemli diye biliyorum,her siteden alışveriş yapmak sakıncalı olabilir. Teknolojinin hızla gelişmesi, bu tür teknoloji hırsızlıklarını da arttırıyo,aslında fazlada güvenmemek lazım diye düşünüyorum.
  •  02-12-2008, 17:18 944 Cevap 943

Tabiki Ayhan. Çoğu online alışveriş sitesi bir sonraki alışveriş işleminiz için kredi kartı numaranızı veritabanında saklar. Site'nin güvenlik önlemleri yeterli değil ise kredikartı bilgileri kötü niyetli insanların eline geçebilir. Daha önce böyle bir olay bir market için olmuştu hatırlarsanız. Binlerce kişi mağdur oldu. Aynı zamanda site veya mağaza çalışanlarının bir kısmı bu veritabanına erişmeye yetkilidir. Bu da sorun olabilir. Bu yüzden sanal kredi kartı kullanımı çok önemli. Limitini sizin ayarlağınız bir kredi kartınız olmalı. 100 milyonluk alışverişiniz için limitinizi bankadan 100 milyona ayarlatmalısınız ve işleminiz bittiğinde harcamanız nedeni kredi kartı limitiniz bitmiş olmalı. Böylece kredi kartı numaranız kötü niyetli kişilerin eline geçse dahi hiç bir zaman limit bulamayacaklardır.
  •  02-17-2008, 0:00 962 Cevap 944

Bilgi için teşekkürler. Bankada işim olduğu bir gün şahit olduğum şey kişi bankaya elinde exstresi ile geliyor ben bu alışverişi yapmadım,veya ben bu parayı çekmedim diye geçen gün hesabından1.800.ytl para çekilmiş bir mağdur.vardı.Ben ve ailem internet üzerinden asla alış veriş yapmayız. Bir büyük olarak  tavsiyemde asla banka yanında olmayan bankamatiklerden para çekme ve yatırma işlemleri yapmayın,Ve işlemleride hafta sonuna bırakmayın.Bir  terslik olduğunda muhatap olacak kişi bulunmuyor çünki.
    Etiketi :
  •  02-22-2008, 19:27 974 Cevap 962

Arkadaşlar ben yaklaşık iki yıldır bir çok alışverişimi internetten yapıyorum abartıyosunuz çok fazla korkuyosunuz nasılki bir magazaya alışverişe gittiğinizde cüzdanınıza sahip olmanız gerekiyorsa bazı kurallara uymanız gerekiyorsa internette alış veriş yapmanın kurallarına da uymalısınız.ayrıca emin olunki internette yaptığınız alışveriş müşteri haklarını koruma bakımından magazadan yapacagınızdan daha hoştur.aşağıdaki tavsiyelerime uyun korkmayın.

*kullandığınız kredi kartının sanal kartını oluşturun ve sanal kartla alışveriş yapın.

*tek kullanımlık şifreler kullanın.

*bankanın hizmeti varsa cep telefonunuza şifrematik indirin şifrematik kullanın.

*banka sitelerini sık kullanılanlara eklemeyin buradan ulaşmaya çalışmayın.bankanın adresini expoler çubuğuna siz yazın.

*gelen e maillerden bankalara kesinlikle geri dönmeyin.bankalar kesinlikle e mail olarak müşteriden bilgi istemez.

*siteye girdiğinizde size gelen son kullanma zamanı sizin doğru yerde olduğunuzu anlaya bilmeniz için banka tarafından gönderilen üstü kapalı bir mesajdır buna dikkat edin ve kaale alın.

*bankanızın hizmetinde varsa siteye girdiğinizde bankadan daha önce belirlediğiniz karşı mesajı isteyin resim vs yani askerdeki parola cevap gibi.

*siteye girdiğinizde sitenin orjinal yapısına dikkat edin yanlış sitedeyseniz türkçe karekterlerde bozukluk renklerde anormallik görnür site göz aşinalığınıza uymuyo ise terk edin müşteri hizmetlerini arayın.

*cep telefonlarınıza bankadan gelen mesajlarda kesinlikle bankaya mesajla dönmenizi gerektiren hiç bir mesaja itibar etmeyin bankalar hiç bi zaman mesajla çalışmaz bilgi istemez.

*bankanızın varsa cep ajan hizmetini devreye sokun.tüm hareketler anında mesajla cebinize gelsin.

*çok alışveriş yapıyosanız bu tür hizmetleri çok kullanıyosanız mobil imza alın.

*alış veriş limitlerinizi makul rakamlara çekin eminim bi çoğunuzun kredi kartı limitleriniz 2500 ytl nin üzerindedir aylık alış verişinize bakın bu limiti aşağı çekin

aklıma gelenleri paylaşmak istedim saygılarımla

•  02-26-2008, 10:36 986 Cevap 974

Çok güzel tavsiyeler, çok teşekkürler paylaşımınız için. Benim de düşüncem tamamen internetten alışverişi kesmek yönünde değil. Sadece güvenilir sitelerden sizinde bahsettiğiniz güvenilir yollarla alışververiş yapmak yönünde. Dikkatli ve bilinçli yapıldığında çok kolay ve rahat bir alışveriş metodu olaiblir.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net