Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

Smf forum kurulumu

Son Mesajınız 12-07-2007, 21:54 webmaster tarafından gönderildi. 0 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
 •  12-07-2007, 21:54 852

  Smf forum kurulumu

  İlk önce dosyalarımızı atacağımız bir alan alıyoruz,

  Funpic'den Üyelik Alımı
  1. funpic.org webhosting - 2500 mb webspace sitesine giriyoruz,
  2. Sitedeki login alanının altında bulunan Register yazısına tıklıyoruz.
  3.

  Bu adımı uyguluyoruz, eğer daha önce birisi tarafından alınmış bir kullanıcı adını yazmış iseniz bu adımı geçemezsiniz, kullanılmayan bir alan bulana kadar deneme yapın, örneğin ismin sonuna rakamlar.. vs koyarak değiştirin.
  4.

  5. Aşağıdaki görüntüye ulaşmışsanız kaydınız gerçekleşmiş demektir. Şifre bilgilerinizle beraber aktivasyon linkiniz formu dolduruken yazmış olduğunuz mail adresine gönderilmiş olması gerekiyor.


  6. Gönderilen e-postayı açın ve içindeki resimde gösterilen link'e tıklayın.


  7.

  8. Şimdi tüm explorer pencelerini kapatın , ve yeni bir pencere açıp funpic.org webhosting - 2500 mb webspace adresine girin. Sitenin sol üst kısmından az önce yazmış olduğunuz k.adı ve şifre ile giriş yapın.


  9.


  Şimdi ilk önce FTP 'yi aktif etmemiz lazım.
  Resimde FTP yazan yere girin.  10. Sonra da MySQL'i aktive etmemiz lazım.  Tekrar kontrol paneline döndük. Burdan MySQL yazan yere tıklayalım.
  Daha sonra da resimdeki yere tıklayıp MySQL aktive etme işlemine başlayalım.


  11. Bu işlemlerden sonra FTP ve MySQL'i aktive ettik. Şimdi sıra geldi kuracağımız sisteme karar vermeye.

  12. Kuracağımız sistem olarak SMF forum kurmayı göstereceğiz. SMF forum kurmak için ilk önce forum dosyalarını şu adresten indiriyoruz >> SMF 1.1 >> http://www.simplemachines.org/downlo...-1_install.zip

  13. Daha sonra da dosyaları FTP aracılığı ile Web alanımıza yüklemek için bir FTP programı olan Filezilla programını şu adresten indiriyoruz >> SourceForge.net: Exiting with Error

  14. İndirdiğimiz smf zip dosyasını bir yerde açıyoruz. O bir kenarda dursun.

  15. Daha sonra funpic.org daki ana kontrol panelinden tekrar FTP bölümüne giriyoruz, daha sonra da FTP Details linkine tıklıyoruz, karşımıza FTP'den sunucuya bağlanmamız için gerekli olan bilgiler geliyor.


  16. Bu bilgiler de bir kenarda dursun, indirdiğimiz FileZilla programını kuruyoruz ve kurulumu tamamladıktan sonra programı açıyoruz.

  Aşağıdaki resimde görülen alanlara daha önce açmış olduğumuz FTP bilgilerini yazıyoruz. Şifre olarak FTP şifresini giriyoruz. Ve "QuickConnet" butonuna basıyoruz.


  17. Resimde görülen "Local Site" bölümü bizim kendi bilgisayarımız "Remota Site" ise web alanımız yani sunucudaki alandır. Şimdi biz smf dosyalarını açtığımız klasörün içindeki dosyaları "Tümünü Seç" yapıp FileZilla'nın sağ tarafındaki boş bölüme sürüklüyoruz. Unutmayın klasörü değil klasörün içindeki dosyaları atacaksınız. Sürükleyip bıraktığınızda dosyaları yüklenmeye başlayacaktır. Yükleme 1024 ADSL ile yaklaşık 15-20dakika kadar sürmektedir.

  Not : Yükleme esnasında birkaç kez "Critical Error" hatası aldım, bunun da sebebi sanırım funpic'in koymuş olduğu zaman aşımı süresi idi. Böyle bir sorun yaşarsanız FileZilla'nın alt penceresindeki dosyaların tümünü seçin ( Ctrl+A ) ve sağ tıklayıp "Reset Status" deyin ardından da tekrar hepsini seçip tekrar sağ tıklayın ve "Process Queue" seçeneğini seçin, kaldığı yerden devam edecektir.

  Daha sonra da "FTP address" kısmına yazmış olduğunuz adresi ( yani sizin site adresinizi ) explorer'ı açıp yazın ve sonuna "/install.php" ekleyip kuruluma ulaşabilirsiniz.

  Yani benim kurulumum için örneğin: Seite nicht gefunden! Kostenloses Hosting bei funpic.org

  SMF Forum Kurulum Aşamaları  Yeni forumunuz hayırlı olsun.

  Türkçe Dili Kurulumu :

  18. İlk önce kurulum için gerekli olan SMF Türkçe dosyasını şurdan indiriyoruz >> http://www.simplemachines.org/downlo...-1_turkish.zip

  19. Bu dosya zip dosyasıdır, bu dosyanın zipini bir klasöre açıyoruz. O bir kenarda dursun.

  20. Daha önce bağlandığımız gibi tekrar FTP programı ile sitemize bağlanıyoruz. ( Kurulum esnasında hiç kapatmadıysanız zaten hala açıktır, o yüzden bu adımı pas geçebilirsiniz. ) Eğer FTP programından nasıl bağlandığımızı hatırlamıyorsanız 16.adıma bakabilirsiniz.

  21. Daha sonra Settings.php dosyasını indirmemiz gerekecek. Aşağıdaki gibi söylenen dosyayı sabit diskimize ( c: ) indiriyoruz.


  22. Dosyayı indirdikten sonra not defterini açıyoruz ve bu indirdiğimiz dosyayı sabit diskimizde ( c: ) bulup not defterinin içine sürüklüyoruz. Ve aşağıdaki değişiklikleri yapıyoruz.


  Bu değişiklikleri yaptıktan sonra dosyayı kaydedip kapatıyoruz.

  23. Tekrar FileZilla ya geri dönüyor ve az önce düzenlediğimiz dosyayı gösterildiği gibi tekrar sitemize yüklüyoruz.


  24. Adım 19 da bir kenarda bırakmış olduğumuz klasörü açıyoruz ve aşağıdaki gibi yüklüyoruz.


  Yükleme işlemi 1024 ADSL ile 2-3 dakika tutmaktadır, yükleme işlemi bittiğinde forumunuz Türkçe olmuş olacaktır.

  Hayırlı olsun
RSS haberlerini XML olarak görüntüle
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net