Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

VBulletin Kurulumu(resimli)

Son Mesajınız 05-31-2010, 16:42 goldtroto tarafından gönderildi. 4 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  12-07-2007, 22:06 853

VBulletin Kurulumu(resimli)

Merhaba arkadaşlar.Şimdi sizlere adım adım vbulletin kurulumunu anlatacağım.Ben localhost'a kuruyorum...
    Öncelikle hosting kontrol panelimizden veritabanı , kullanıcı adı ve şifresi oluşturuyoruz

Ayarları resimdeki gibi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi config.php.new uzantılı olan ayar dosyamızı farklı kaydet diyerek sadece "config.php" şeklinde kaydediyoruz.

Ayarlarımızı tamamladık .Artık kuruluma geçebiliriz.

Adres çubuğunuza dizini örnek verirsem şu şekilde http://wwww.siteadınız.com/forum/install/install.php Yazıyorsnuz Ve Kuruluma Başlıyorsunuz.(vbulletin forumu artık hangi dizine hangi isimle atmışsanız O şekilde kurulumu gerçekleştiriyorsunuz.Ana dizine atmışsanız " http://wwww.siteadı.com/install/install.php " şeklinde kurulum yapıcaksınız.

Kurulumu 9. adıma kadar kolay bir şekilde next diyerek geçiyoruz.,9. Adımda bizden bazı bilgiler isteniyor.aşağıdaki resme bakarak ayarlarınızı yapınız.

Ardından tekrar next diyoruz ve 11. etaba geçiyoruz. ayarları aşağıdaki gibi yapınız. (password yazan yere şifrenizi , confirm password yazan yere de şifrenizin tekrarını giriniz.)

Bu işlemi yaptıktan sonra diğer iki etabı da next diyerek geçiyoruz ve kurulumumuz bitiyor.Ardından şöyle bir sayfa geliyor ekranımıza..

Bu sayfa bize "install.php" dosyasını güvenlik sebebiyle mutlaka silmemizi veya dosyanın ismini değiştirmemizi istiyor."install.php" dosyamızı siliyoruz.

Evet kurulum tamamiyle bu kadar.Artık forumumuzun adresini yazarak forumumuza girebiliriz.

ALINTIDIR

•  12-09-2007, 2:16 855 Cevap 853

Cevap : VBulletin Kurulumu(resimli)

Bilgiler icin cok tesekkurler, cok faydali. Selamlar!

•  12-10-2007, 11:43 858 Cevap 853

Paylaşım için teşekkürler.
  •  12-31-2007, 9:01 871 Cevap 858

tskrlr
  •  05-31-2010, 16:42 1724 Cevap 871

resimli anlatımı ben göremedim ama yine de öz bir anlatım olmuş teşekkürler 

RSS haberlerini XML olarak görüntüle
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net